Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 İHMPMUK Forum  »
 Dünya Askeri Hava Araçları

Herkese Selamlar olsun   :)

Ben Ipms Ankara'dan Güner, aynı zamanda Kurt Müller   :)

Siz değerli arkadaşlarımın forumuna ilk gönderim olduğu için yaptığım hataları hoş görmenizi istiyorum, uzun bir zamandır da forum kullanmamıştım.

Ben üç aşağı beş yukarı herkes gibi PM ile makete başlamış birisiyim ;aynı zamanda Türk Malı olması nedeniyle de bir duygusal bağım var; bu kısım kişisel tabi   :)

PM'in çıkardığı maketleri yeniden basit basit yapma projesi başlattım kendi kendime; tekniklerden ve alınan yükseltme setlerinden uzak ne kadar basit yapabilirsem o kadar basit olucak şekilde, maksat vitrinde hoş duran maketler yapmaktı amacım; halen devam da etmekteyim.

Bu yol ve fikir ile büyük kısmı Luft'46 diye anılan uçakları birleştirince, iki hayranı olduğum ürün yan yana gelmiş oldu   :d  

En son yaptığım PM ile paylaşımlarıma başlamak istedim.

Bu canavar uçak malum göreve çıkamamış olan bir arkadaşımız, bende acaba neci olsa nasıl bir hikaye oluştursam diye düşündüm ve elimdeki kullanmadığım ya da kullanmayacağım profillere baktım, derken önüme Sayın Richthofen filosunun uçaklarından biri geldi   :)

Kabaca anmak gerekirse "III/Jagdgeschwader 2 Kampfflugzeug Nummer 22"

uçağına erişmiş oldum. Uçak aslen BF-109 ;lakin ben olay luft46 ya hani, sanki bu uçaklar üretilince filo sanki Hortene döndürülmüş gibi bir yolla maketi tamamladım.

Benim minik Pmciğimi seveceğinizi umarım   :)   :)

Resim Ekleme

Resim Ekleme

Resim Ekleme

Resim Ekleme

Resim Ekleme

Resim Ekleme

Daha önce yaptığım çift kişilik gece avcısı modeli ile, onunda hikayesini anlatacağım sonra   :)

Resim Ekleme
HakanUN  |  Cvp:
Cevap: 1
22.06.2017- 03:06

Aramıza hoş geldiniz.
Hikayesi de model de güzel olmuş. Sizin de belirttiğiniz gibi; ufak tefek birleşim hataları( kanat ucu hucum kenarı vb. hatalar ) ve pm ye özgü falsolar dışında kabul edilebilir nitelikte bir model.

Çift kişiliğinin hikayesini de bir an önce bekleriz.

Ender_YALGIN  |  Cvp:
Cevap: 2
22.06.2017- 15:16

Hoşgeldin Güner !

Değişik bir çalışma olmuş, eline sağlık ve paylaşım için teşekkürler.

Diğer çalışmalarını da burada görmek isteriz.

Sevgiler

Barbaros_TUZUNER  |  Cvp:
Cevap: 3
26.06.2017- 11:19

Ellerinize sağlık gayet güzel olmuş ister PM ister diğer markalar olsun aynen devem aramıza hoi geldiniz ..... iyi bayramlar..... bol maketler.