Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 İHMPMUK Forum  »
 IPMS/IHMPMUK
04.09.2018- 14:10

Resim Ekleme


IPMS kısaltması , International Plastic Modellers' Society kelimesinin baş harflerinden oluşmaktadır ve anlamı Uluslararası Plastik Modelciler Topluluğu'dur.
Topluluk, plastik model kitleri inşası ilgilenen hobi severleri tek bir çatı altına toplayan uluslararası bir organizasyondur ilk olarak 1963 yılında İngilterede kurulmuştur.Genellikle kendi ülke, bölge veya şehirlerini temsil eden ulusal şubeler bulunmaktadır.Türkiyede IPMS IHMPMUK ve IPMS Ankara olmak üzere iki adet resmi temsilcilik bulunmaktadır

IPMS İHMPMUK Resmi Facebook Grubu'na gitmek için tıklayın

IPMS Ankara Resmi Facebook Grubu'na gitmek için tıklayın


Yerel topluluklar genelde ayda 1 kez toplantı yaparlar.Bu toplantılara yapım aşamasındaki maketler, malzemeler getirilir maketler ve projeler üzerinde uygulama yapılarak yardımlaşma ortamı sağlanır ve hobi hakkında sohbet edilir.
Topluluklar, ülke içinde ve dışında yapılan yarışmaları ziyaret etmek, maket hazırlamak, çeşitli sergi ve gösterimlere katılarak modelciliğin yayılmasını sağlamak amacındadırlar.

İngilterede neredeyse tüm ülkeyi kapsayan organizasyonlarla en gelişmiş kulüp ağına sahiptir

Uluslararası Plastik Modelciler Topluluğu'na üye olan toplulukların listesi
Resim Ekleme

İngilizce Kaynak İçin Tıklayın

Ender_YALGIN  |  Cvp:
Cevap: 1
04.09.2018- 22:18

Türkiye'deki ilk ve tek uluslararası maket kulübü(leri) ayrıca . 29 senedir her ay kesintisiz ve düzenli toplanan ilk ve tek kulüp. Müze ve HHO ile birlikte 29 yarışmaya imza atmış   ilk ve tek kulüp. Üye ayrımı yapmadan tüm elemanlarını 2 üs gezisine götüren ilk ve tek kulüp. "Para ve pul" ile ilgisi olmayan ilk ve tek kulüp   :i   ;)   (h) .