Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 İHMPMUK Forum  »
 Yarışma ve Sergiler

27nci HHO Plastik Model Uçak Yarışması kesin sonuçları aşağıdaki gibidir.

Şehit Hv. Müh. Alb. Yaşar Şen Özel Ödülü

İzzet Çelikoba - 1/48 AB-212 Dz.K.K

USTALAR KATEGORİSİ

Türk Askeri Havacılığı (1/50 den büyük ölçekli modeller)

1- Ahmet ESER 1/32 F-86
2- Ender YALGIN 1/48 P-47
3- Uğur KENEL 1/48 F4-E Phantom II

Türk Askeri Havacılığı (1/50 den küçük ölçekli modeller)

1- Tayfun YAŞAR 1/72 F-102
2- Alaaddin SAĞDIÇ 1/72 F-104 G
3- Tayfun YAŞAR 1/72 T-33

Dünya Askeri Havacılığı (1/50 den büyük ölçekli modeller)

1- Ufuk AYDINER 1/48 FW-190
2- Artuğ AÇIL 1/32 AIRCO D.H.2
3- Emre DEMİRKILIÇ 1/48 SBD-2 DAUNTLESS

Dünya Askeri Havacılığı (1/50 den büyük ölçekli modeller)

1- M.Murat KESKİN Bell AB-47
H.Ufuk AYDINER 1/72 JU-87
2- Onur KURÇ 1/72 F-4E Phantom II
3- Sertaç BAYAR 1/72 F-102

YETİŞKİNLER KATEGORİSİ

Türk Askeri Havacılığı (1/50 den küçük ölçekli modeller)

1- Erkan AKMAN 1/72 Focke Wulf FW-190 A3
2- Mehmet SERPER 1/72 P-47
3- Aydın KAYNAK 1/72 F-102 Delta Dagger

Türk Askeri Havacılığı (1/50 den büyük ölçekli modeller)

1- Hikmet TÜRKKAN 1/48 F-100 D
2- Ümit UMUT 1/48 TF-104 G
3- Levent GÖKÇEN 1/32 F-16 D

Dünya Askeri Havacılığı (1/50 den küçük ölçekli modeller)

1- Ayhan CEYHAN 1/72 CF-104
2- Semih TAŞ 1/72 B-17 F
3- Mehmet SERPER 1/72 P-39 Q AIR COBRA

Dünya Askeri Havacılığı (1/50 den büyük ölçekli modeller)

1- Murat GÜMÜŞ BF-109 E4
2- Suat ÖZKUL KI-61
3- Erkan KARADAĞ FW-190 A3

SİVİL UÇAKLAR KATEGORİSİ

1- Taner GÜNDOĞDU AIRBUS A-340
2- Erkin BORA BOEING 757
3- Tolga ÖZBEK BOEING 727

CANLANDIRMA KATEGORİSİ

1- Ayhan TOPLU BF-109
2- Baki TEMEL UH-1 GUNSHIP
3- Hakan SÖYLEMEZOĞLU HAF


AMATÖRLER KATEGORİSİ

Püskürtme Yöntemi ile Boyanan Modeller

1- Enver ODABAŞI 1/72 HÜRKUŞ
2- Batuhan TÜLPAR 1/72 F-4E Phantom II
3- Ferhan AKSÜT 1/72 BF-109 G6

Fırça ile Boyanan Modeller

1- M.Ozan ÜZÜM 1/72 D-185
2- Canberk GÜNDEM 1/48 SUPERMARINE SPİTFIRE
3- Uğur ŞAHİN 1/72 SEAT FLAMINGO

GENÇLER KATEGORİSİ

Püskürtme Yöntemi ile Boyanan Modeller

1- Erkan ÜN 1/72 ME-262 U
2- Korhan BAYSEÇ 1/48 MQ-9 REAPER
3- Salih KOŞAK 1/48 P-51 B

Fırça ile Boyanan Modeller

1- Kağan ÜN 1/72 ME-262
2- Ercan AYDEMİR 1/72 AT-11
3- Arda Kayra KOLAK 1/72 AH-1/W

ASKERİ ÖĞRENCİLER KATEGORİSİ

Püskürtme Yöntemi ile Boyanan Modeller

1- Z.Miktad ŞİMŞEK
Gökhan KOŞAR
2- Abdullah ERTUĞ
Muhammet TOPSAKAL
3- Abdülkerim ŞAHİN
Salih KOŞAK

Fırça ile Boyanan Modeller

1- Hüseyin IŞIK
2- Sabri BAYRAKTAR
3- M.Çağrı KAYA

TAN MODEL HÜRKUŞ KATEGORİSİ

1- Ahmet ESER 1/72 HÜRKUŞ
2- Sertaç BAYAR 1/72 HÜRKUŞ
3- Enver ODABAŞI 1/72 HÜRKUŞ

TEŞVİK ÖDÜLLERİ

1- O.Doruk AKDOĞANLI 1/48 P-47D
2- Yiğit AKBAŞ 1/48 UH-60 SEAHAWK
3- Levent BAŞARA 1/72 HÜRKUŞ
4- Şamil Etka AKIN
5- Tufan ÖZKAYNAK 1/48 CH-53E
6- Gizem DEDEOĞLU 1/48 F4-E Phantom II