Menü Üye Giriş

Şifre Sıfırla · Kayıt Ol

 İHMPMUK Forum  »
 Yarışma ve Sergiler

Rahmi Koç Sanayi Müzesi’nde 9-10 Kasım 2002 tarihinde, kulübümüzün ve Panzercolor.com ekibinin de katıldığı bir yarışma/sergi düzenlenmişti. Aşağıda bu sergi ile ilgili resimler bulunmaktadır. Kulübümüz her ne kadar plastik model uçaklar ile ilgiliyse de gerek diğer modelciler ile eşgüdüm içinde olunması, gerekse de bu serginin tüm ziyaretçilere tanıtılması amacıyla uçaklardan başka arabaların, figürlerin ve zırhlı araçlarında sergi içinde yer almıştı.
Rahmi Koç Sanayi Müzesi’nde düzenlenen ilk plastik model yarışma/sergi olması nedeni tarihte ayrı bir yeri vardır. IPMS/IHMPMUK' un ( o zamanlarda adı ile sadece IHMPMUK ) açmış olduğu bu yoldan seneler sonra başka oluşumların gitmesi bizleri fazlası ile memnun etmiştir.


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme


Resim Ekleme

HakanUN  |  Cvp:
Cevap: 1
05.12.2016- 23:44

Sadece plastik modeller değil, aynı zamanda gemi modelcileri ahşap modelleri,   diecastcılar   metal modelleri ile,   rc modelcileri uçak ve yelkenli tekneleri ile katılımda bulunmuştu.

2002 de modeller   verdikleri   küçük salona sığmayınca o dönemdeki müze müdürü hanımdan, kulüp başkanı olarak ricada bulunmuştum ve   sergilemeyi ve yarışmayı ana salonda yapmak isteğimize olumlu cevap almıştık.

Ana salon bile   o dönemde yaptığımız bu yarışma-sergiye yetmemiş, hem ziyaretçiler hem basın yayın tv ler sergimizden bahsetmiş ve büyük ilgi göstererek bugüne kadar yapılmış en kapsamlı modelcilik sergisine   daha o tarihte İHMPMUK olarak ilk imzayı atarak yeni bir sayfa açmıştık.

Yine o dönemde Ankara dan Sn. Uğur Akman da modelcilik malzemeleri (tren   inşaat modelleri) el aletleri ile bir stant açarak hem tanıtım hem de   kendi kolleksiyonunu sergilemişti.

Ne yazık ki o dönemde   biz sadece plastik modelleri resimleyip diğerlerini es geçmişiz.

HakanUN  |  Cvp:
Cevap: 2
05.12.2016- 23:51

Bu arada, her katogori kendi alanında değerlendirilip katılan tüm katagorilerde yarışma yapılıp ödüller verilmişti.

Modellerin klasik araçlar arasında sergilenmesi çok güzel bir görüntü oluşturmuş ve daha sonraki tarihlerde yurt dışı yarışmalarda da bu tür bir konseptin uygulandığını görünce, aklın yolunun bir olduğunu ve yurt dışı modelcilik anlayışı ile bizim anlayışımız arasında bir fark olmadığını görmüştük.